data opublikowania: 6 lutego 2020

Nowy produkt w naszej ofercie. Projektujemy i wycinamy domy szkieletowe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym i coraz mniejszej podaży wykwalifikowanej kadry budowalnej, oferujemy zaopatrzenie inwestorów i wykonawców w znaczną część procesu budowlanego domów drewnianych po niskich cenach i w krótkich terminach wykonania.

Główne elementy oferty:

 

  • Projekty wykonawcze domów szkieletowych

Wiemy, że inwestor posiadający  pozwolenie na budowę, często korzystający z projektów gotowych domów szkieletowych, ma trudności w rozpoznaniu dalszych kroków jego przygody budowlanej. Dlatego oferujemy przygotowanie projektu wykonawczego, zarówno dla inwestorów jak i wykonawców. Często na tym etapie sugerujemy zmiany w projekcie, które będą go optymalizowały pod kątem użycia standardowych przekrojów drewna i jego ilości.

Cena każdego projektu jest ustalana indywidualnie. Średni czas realizacji projektów 5-7 dni roboczych.

 

  • Cięcie elementów konstrukcyjnych na wymiar

Prowadząc naszą działalność główną, czyli prefabrykację wiązarów dachowych, dysponujemy  magazynem skandynawskiej tarcicy konstrukcyjnej C24, dostępnej od ręki, którą możemy oferować klientom poszukującym materiałów na dom. Dodatkowo, dysponując centrum obróbczym CNC, docinamy pod wymiar poszczególne elementy konstrukcyjne, które opisujemy zgodnie z projektem wykonawczym. Wycięcie tarcicy w fabryce znacznie ułatwia montaż i skraca jego czas na budowie.

Cięcie wykonywane jest na podstawie pliku maszynowego (*.bvx), generowanego na bazie projektu wykonawczego. Bez pliku maszynowego nie wykonujemy takiej usługi.

Dodatkowo, oferujemy konfekcjonowanie materiału po ścianach (zgodnie z projektem wykonawczym).

Pracujemy na standardowych przekrojach i długościach tarcicy konstrukcyjnej: 45/60mm x 95/120/145/170/190/220mm x max 5400mm oraz 140x140x5000 mm. Inne przekroje możliwe na zamówienie ale wpływają na konkurencyjność ceny.

 

  • Montaż ścian w zakładzie

Spełniając oczekiwania dużej części inwestorów, wprowadziliśmy do swojej oferty możliwość montażu ścian w naszym zakładzie. Ściany szkieletowe są montowane, obijane płytą OSB/MFP i transportowane na budowę. Skrócenie czasu montażu na budowie pozwala na szybkie zabezpieczenie drewna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi poprzez montaż folii i nabicie kontr-łat.

Cena każdego wykonania jest ustalana indywidualnie i zależy od skomplikowania konstrukcji, rodzaju obicia.

 

  • Dodatkowe materiały towarzyszące

Razem z materiałem konstrukcyjnym klient może zamówić  także łaty i kontr-łaty impregnowane, kantówki montażowe, kantówki klejone, deski elewacyjne, podbitkę lub płyty OSB/MFP .

Najistotniejszą zaletą tej oferty, jest dostarczenie na plac budowy wszystkich materiałów drewnianych z jednego miejsca  w jednej dostawie bezpośrednio przed montażem.

 

Osoba kontaktowa w sprawie oferty:

Marcin Lipowczan

email: mlipowczan@complex.gda.pl

tel. +48 501679620